Bangkok – Singapur

Eastern & Oriental Express, z Bangkoku do Singapuru

To najlepšie z Vašej cesty

 • Luxusná cesta vlakom z Bangkoku do Singapuru v pravých kupé legendárneho Eastern & Oriental Expresu
 • Plavba plťou na rieke Kwai a slávny most na rieke Kwai
 • Jazda rikšou naprieč pestrým Georgetownom, hlavným mestom ostrovu Penang
 • Excelentná kuchyňa v štýlových reštauračných vozňoch
 • Nádherné výhľady na ryžové polia a dedinky z panoramatického vozňa
 • Ranná káva s čerstvým croissantom priamo vo Vašom kupé
 • Odpočinok pri klavírnej hudbe v barovom vozni

 

Priebeh cesty:

Bangkok – Singapur (3 noci)

1. Deň 

Odchod , Bangkok  ( Hualampong  stanica ), 17:50 hod

Eastern & Oriental Expres opúšťa živé centrum neskoro popoludní, čo je dobrou príležitosťou v súkromnom oddiele spraviť si pohodlie a zanechať za sebou ruch Bangkoku. Neskôr, keď vlak opustí mesto a bude pokračovať okolitou krajinou Bangkoku , pomedzi ryžové polia s vodnými byvolmi a malými dedinkami, bude servírovaná elegantná večera v jednom z reštauračných vozňov. Steward premení oddiele na útulné spálne, pokiaľ  hostia zakončia deň pri bare.

2. Deň 

Hostia sú pozvaní začať deň skoro na vyhliadkovej plošine vlaku, aby videli vychádzať slnko a neprepásli  jedinečnú  jazdu cez viadukt Wang Po. Neskôr je naplánovaný výlet k mostu River Kwai. Anglicky hovoriaci sprievodcovia odprevadia hostí k brehu rieky, aby zažili príjemný výlet k slávnemu mostu a  bujnou vegetáciou lemovaným brehom rieky Kwai Yai. Hostia budú historikom zasvätení do dejín známej železničnej trate a regiónu a následne navštívia informatívne múzeum.

Vlak bude očakávať svojich hostí k obedu na stanici v Kanchanaburi. Poobede bude dostatok času,  zrelaxovať sa z ranného výletu alebo si podiskutovať so spolucestujúcimi v barovom vozni. Popoludňajší čaj bude servírovaný v oddiele. Večer bude očakávať hostí štýlová večera v reštauračnom vozni vlaku.

3. Deň

Dnes dopoludnia bude podávaný brunch, pokiaľ vlak príde do Butterworthu . Odtiaľto budú hostia modernými autobusmi prepravení do Georgetownu, hlavného   mesta ostrova Penang. Hostia sprevádzaní anglicky hovoriacimi sprievodcami  zažijú rušné mesto Gergetown počas prehliadky zvanej Trishaw-Tour.

Popoludní vlak čaká na svojich hostí v Butterworthe. Vyhliadkový bar a plošina pozývajú k tomu, aby hostia mohli zažiť zblízka krajinu, ktorou vedie cesta. Večer nasleduje ďalší kulinársky vrchol v reštauračnom vozni, podávaný pred poslednou nocou na palube Eastren & Oriental Expresu.

4. Deň

Po pokojnej noci prekročí vlak cestu Johor a dosiahne Singapur. Tu sa cesta končí.

Príjazd do Singapuru cca 11:45 hod

Organizátor si vyhradzuje právo krátkodobých zmien v priebehu cesty.

 

Váš mimoriadny vlak: Eastern & Oriental Express

Popri  štýlových  lôžkových  vozňoch sú v Eastern & Oriental Expresse  ( E & O ) zaradené  dva reštauračné vozňe. Medzinárodne uznávaní kuchári Vás  budú rozmaznávať na obed a  večer náročnými ázijsko-európskymi  jedlami  a vybranými vínami.  Všetky jedlá budú samozrejme priparvené z  čerstvých  prísad. Na raňajky Vám bude steward servírovať voňavé croissanty , čerstvú pomarančovú šťavu a ovocie, ako i čaj a kávu vo Vašom oddieli.  Výnimočný zážitok pre ranostajov a nadšených fotografov: Nádherné výhľady na krajinu, ako i čaj a káva už od 7 hod v panoramatickom vozni.

Knižnica, barový vozeň s pianistom, salónny vozeň, ako i otvorený panoramatický vozeň s jedinečnými  výhľadmi  kompletizujú vlak a spĺňajú najvyššie  nároky kultivovaných  cestovných  zážitkov. Elegantný smaragdovozelený exteriér  E & O, ako i vnútorné zariadenie vagónov navodzuje koloniálny štýl začiatku 20 storočia.  V harmonickej kombinácií s ázijskými materiálmi , motívmi a prvkami   vznikla unikátna zmes  nostalgie a exotiky , ktorá prenesie cestujúcich už na nástupišti do iného sveta.

Oddiele

Eastern & Oriental Express ponúka miesto pre maximálne  132 hostí v 66 odieloch a troch kategóriach: oddiel Pullman, oddiel State a  Prezidentský apartmán. Každý oddiel je plne klimatizovaný a má k dispozícií vlastnú sprchu /WC  ako i príručné umývadlo. Stewardi sa starajú 24 hodín o Vaše pohodlie a servírujú Vám popri raňajkách aj klasický anglický popoludňajší čaj s pečivom priamo v oddieli, ktorého postele možno zmeniť  na pohovku a vytvoriť tak príjemný komfort obývačky.

Oddiel Pulman

V tejto kategórii je 36 oddielov s cca 6 m2. Dve postele sú usporiadané nad sebou, z ktorých  jedna  v priebehu dňa slúži ako pohovka.

Oddiel State

V 28 kabínach s cca 8 m2 môžu byť  dve oproti sebe ležiace  postele  v priebehu dňa zmenené  na pohodlné miesta na sedenie. Okrem toho je k dispozícií i pohyblivá stolička .

Prezidentský apartmán

Dva prezidentské apartmány Eastern & Ooriental Expressu sú zariadené na ploche cca 11,6 m2 v štýle súkromného  salóniku. Cez deň je k dispozícii veľkorysá pohovka. Ubytovanie v  tejto kategórii v rámci  zvláštneho servisu zahŕňa využitie minibaru zdarma.

Cena - od 2 920 Eur

Cena zahŕňa nasledujúce služby

 • 3 noci v Eastern & Oriental Exprese vo vašej kategórii
 • strava podľa programu
 • všetky jedlá (Table d´Hote-Menu) vrátane čaju, kávy a vody; raňajky a poobedňajší čaj sú servírované vo Vašom kupé, obed a večera v oboch nádherných reštauračných vozňoch
 • výlety podľa programu vrátane vstupného a vysokokvalifikovaného anglicky hovoriaceho miestneho sprievodcu (za príplatok na požiadanie i nemecky hovoriaci sprievodca)
 • bohatý zábavný program
 • podklady s informáciami o ceste

Nie je zahrnuté v cene: prepitné, výlety na želanie, ostatné nápoje, letecká preprava (v prípade záujmu zabezpečíme podľa požiadaviek)


Naposledy aktualizované: Thursday, July 4, 2019

Rezervačný formulár

Bangkok – Singapur
Termín zájazdu:
Počet cestujúcich:
Obsadenie vo vlaku:
Záujem o oddiel pre
Kontaktné údaje
Meno:
Priezvisko:
E-mail: (povinné)
Tel.:
Dátum narodenia:
Ulica + číslo:
Mesto:
PSČ:
Krajina:
Zoznam cestujúcich:
V tvare: Meno, Priezvisko, Dátum narodenia, Adresa, Poistenie (Áno/Nie)
Poistenie
Mám záujem o komplexné cestovné poistenie Union poisťovňa, a.s.
    Počet osôb:
Zájazd preferujem hradiť
V hotovosti
Doplňujúce informácie a služby, ktoré požadujete
Opíšte kód z obrazku
Som oboznámený/á a súhlasím so všeobecnými podmienkami a zároveň čestne prehlasujem, že údaje (vrátane osobných údajov), ktoré som uviedla/uviedol do registračného formulára o spolucestujúcich, sú pravdivé a dotknuté osoby sú oboznámené o ich zverejnení.
Kliknite 1x a počkajte na presmerovanie.
×