Čaro cestovania v noci

Čaro cestovania v noci

Našu dlho pripravovanú akciu v Múzeu dopravy „Čaro cestovania v noci“ máme úspešne za sebou, spestrila nám oslavy 20. výročia založenia spoločnosti WAGONSERVICE travel, a tak sme sa mohli o svoje zážitky podeliť aj s vami.

Na prehliadke si návštevníci prezreli lôžkové a ležadlové vozne našej spoločnosti, s ktorými sa dennodenne môžete stretnúť v nočných vlakoch, či už na Slovensku, v Českej republike, Nemecku, Maďarsku, Poľsku ale aj Švajčiarsku.

Nostalgiu a eleganciu cestovaniu v noci vdýchli exponáty MÁV Nosztalgia. Predstavili nám svoj vozeň WLmee, ktorý nesie názov "Bohemia", bol vyrobený  vo vagónke Bautzen v roku 1985. Pôvodne slúžil ako ležadlový vozeň pre nemecké železnice, kompletnou rekonštrukciou prešiel v roku 2017. Štyri luxusné oddiely majú vlastnú kúpeľňu a WC, maximálna rýchlosť vozňa je 160 km/h. Ďalším skvostom spoločnosti MÁV-Nosztalgia bol vozeň WLm, ktorý bol vyrobený maďarskou firmou Ganz-Hunslet v roku 1991, pôvodne ako poštový vozeň. V rokoch 2008 - 2009 sa uskutočnila jeho rekonštrukcia v dielňach v Szombathely, vozeň v súčasnosti nesie názov "Hungaria". Päť luxusných oddielov disponuje vlastným WC a sprchou, maximálna rýchlosť vozňa je 160 km/h. 

Prehliadku návštevníci ukončili vo vozni WSRmee, ktorý nesie názov "Balaton" a slúži ako spoločenský. Vyrobený bol v roku 1981 v nemeckej vagónke Bautzen ako jedálenský vozeň, v roku 2015 prešiel rekonštrukciou. Jeho interiér pôsobí luxusne a útulne a spolu s klavírom je to ideálne miesto na snívanie.

Všetky tri spomínané maďarské vozne dnes slúžia pre súkromný vlak Danube Express, ktorý jazdí v regióne strednej a východnej Európy.

Neprehliadnuteľným exponátom vo svojej bordovej farbe bol salónny vozeň spoločnosti Continental Railway Solution. Bol vyrobený v roku 1970 ako experimentálny komfortný vozeň so štyrmi trojsedadlovými a dvomi šesťsedadlovými oddielmi. Tento pôvodne rakúsky vozeň bol v rokoch 1989 -1994 prestavaný na salónny vozeň. Nájdete v ňom ako reštauračnú časť pre 12 osôb vrátane barového zázemia, tak aj štyri luxusné oddiely pre dve osoby a jeden VIP oddiel s vlastnou sprchou.

Celá akcia sa nezaobišla bez skvostu medzi parnými rušňami -  rušňa 498.104 Albatros, ktorý svojou parou dodal múzeu nenahraditeľnú atmosféru. V jeho pare pôsobili vozne ako keby boli pripravené na vypravenie. Parný rušeň Albatros bol vyrobený v roku 1954 firmou Škoda v Plzni. Na posedenie mohli návštevníci využiť aj reštauračný vozeň radu WR. Reštauračné vozne vyrábala v roku 1976 vagónka Bautzen. Vozeň má 48 miest na sedenie a vlastnú kuchyňu.

 


Naposledy aktualizované: Friday, March 6, 2020

Rezervačný formulár

Čaro cestovania v noci
Termín zájazdu:
Počet cestujúcich:
Obsadenie vo vlaku:
Záujem o oddiel pre
Kontaktné údaje
Meno:
Priezvisko:
E-mail: (povinné)
Tel.:
Dátum narodenia:
Ulica + číslo:
Mesto:
PSČ:
Krajina:
Zoznam cestujúcich:
V tvare: Meno, Priezvisko, Dátum narodenia, Adresa, Poistenie (Áno/Nie)
Poistenie
Mám záujem o komplexné cestovné poistenie Union poisťovňa, a.s.
    Počet osôb:
Zájazd preferujem hradiť
V hotovosti
Doplňujúce informácie a služby, ktoré požadujete
Opíšte kód z obrazku
Som oboznámený/á a súhlasím so všeobecnými podmienkami a zároveň čestne prehlasujem, že údaje (vrátane osobných údajov), ktoré som uviedla/uviedol do registračného formulára o spolucestujúcich, sú pravdivé a dotknuté osoby sú oboznámené o ich zverejnení.
Kliknite 1x a počkajte na presmerovanie.
×