Edmonton - Vancouver

10 dňová cesta naprieč Kanadou

To najlepšie z Vašej cesty

 Panoramatická jazda cez Skalisté hory vlakom Rocky Mountaineer
 Tradičný westernový večer
 Kaňon Maligne
 Národný park Jasper
 Cesta snov autobusom cez ľadové polia Icefields Parkway
 Cesta s Ice Explorerom
 Národný park Banff
 Cesta lanovkou na Sulfur Mountain (Sírovú horu)
 Návšteva záhrady „Butchart“ na ostrove Vancouver
 Rozlúčková večera v panoramatickej reštaurácii
 Vancouver - perla Pacifiku

Prvotriedna dobrodružná cesta železnicou po Kanade Vás zoznámi s komfortom jedného z najslávnejších vlakov Kanady. Vo vlaku Rocky Mountaineer pocestujete dva dni cez veľkolepé Skalnaté hory, popri jazerách a hlbokých roklinách k žiarivej metropole Vancouveru. Jednodňový výlet, ktorý Vás zavedie do prírodného raja ostrova Vancouver Island a jeho hlavného mesto Victoria s britským charakterom a bude korunovaný štýlovým čajom o piatej, spraví z Vašej cesty neopakovateľný zážitok.

 

Služby

• let z Viedne s renomovanou leteckou spoločnosťou do Edmontonu a späť z Vancouvru v ekonomickej triede
• 4 x prenocovanie v prvotriednom hoteli v Edmontone a Vancouvri
• 3 x prenocovania v kvalitnej chate v národných parkoch Jasper a Banff
• 1 x prenocovanie v hoteli strednej kategórie v Kamloopse
• cesta vlakom Rocky Mountaineer z národného parku Banff do Vancouveru v triede Červený list (RedLeaf Class)
• všetky poplatky v národných parkoch
• nemecky a anglicky hovoriaci sprievodcovia počas celej cesty
• výlety modernými autobusmi vrátane prípadného použitia trajektov
• prehliadka mesta vo Vancouveri
• cesta s Ice Explorerom
• lanovka z Banffu na Sulphur Mountain
• tradičný westernový večer s barbecue
• rozlúčková večera v panoramatickej reštaurácií
• transport batožiny (1 kufor) na staniciach a do hotela

 

Program

1. deň - Let z Viedne do Edmontonu nad Atlantikom

S renomovanou leteckou spoločnosťou poletíte do Edmontonu, kde strávite 1 noc.

2. deň Národný park „Jasper“
Nástup do vlaku Rocky Mountaineer, počas cesty z vlaku uvidíte majestátne vrcholy Skalistých hôr. Široké údolie rieky Athabasca poskytne výhľad na okolo ležiace vrcholy. Podniknete výlet autobusom do národného parku
„Jasper“, uvidíte kaňon Maligne a na rovnomenné jazero. Výlet na lodi Vás dovedie na ostrov Spirit Island (výletný balíček). Ubytujete sa v chate ležiacej na horskom jazere s fantastickým výhľadom na okolitú horskú krajinu. (Raňajky, Obed, Večera)

3. deň - Diaľnice „Icefields“
Počas 4 hodinovej jazdy autobusom po diaľnici Icefields čakajú na vás tyrkysové ľadovcové jazerá, pôsobivé vodopády a dramaticky pôsobiace skalnaté vrcholy, ale tiež dych vyrážajúca fauna s medveďmi grizzly, jeleňmi Wapiti a horskými kozami. V Columbia Icefield Centre sa začne Váš výlet s Ice Explorerom, terénnym vozidlom, v ktorom budete môcť celkom pohodlne objavovať vzrušujúci svet ľadových trhlín. Ďalším vrcholom dňa je návšteva horského jazera Lake Louise s fantastickou polohou na úpätí ľadovca Victoria. Nasledujúce dve noci strávite v komfortných štýlovo zariadených horských chatách a centrálne položenom komfortnom hoteli v meste Banff. (Raňajky)

4. Národný park „Banff“

Dopoludnia sa môžete zúčastniť okružného letu helikoptérou ponad horský svet doliny Spray Valley (výletný balíček). Skoro popoludní začne napínavá okružná cesta cez národný park Banff, kde medziiným navštívite panoramatický vrch Sírnych hôr (Sulphur Mountains) a vodopády Bow. Neskoro popoludní sa ocitnete na skutočnom ranči. Pokiaľ pri príjemne praskajúcom táboráku budú podávané čerstvo pripravené chody, prispeje zábavná živá hudba k autentickej atmosfére typického barbecue divokého západu. Romantická jazda na rebrinákoch dokončí atmosféru večera. (Raňajky, Večera)

5. deň - Vlakom cez Skalisté hory

V slávnom vlaku Rocky Mountainneer dnes prekročíte Skalisté hory. Zatiaľ čo sa budete rozmaznávať jedlami , pred Vami sa budú objavovať pohľady na horské priesmyky, ktoré treba prekonať – Kicking Horse a Roger Pass, ako i jazernú oblasť Shushwap Lake. Neskoro popoludní dorazíte k vášmu hotelu strednej triedy v Kamloops. (Raňajky,Obed)

6. deň - pozdĺž rieky Fraser:

Pozdĺž riek Thompson a Fraser budete cestovať vlakom Rocky Mountaineer cez pôsobivé tiesňavy s ešte pôsobivejšie znejúcimi menami ako Dúhový kaňon (Canyon Rainbow) alebo Pekelná brána (Hell's Gate). Neskoro popoludní dosiahne váš vlak cieľové miesto Vancouver, kde strávite tri noci v centrálne položenom prvotriednom hoteli . (Raňajky,Obed)

7. deň - Vancouver : tradície a moderna

Pri okružnej autobusovej ceste spoznáte kontrasty mesta Vancouver. Gastown, historické mesto s jeho láskyplne reštaurovanými budovami z viktoriánskych čias, je dnes atraktívnou rekreačnou štvrťou s reštauráciami, barmi, umeleckými galériami mnohopočetnými butikmi a parou ovládanými hodinami Steam Clock. Po návšteve rušnej čínskej štvrti Chinatown a čínskej záhrady podniknete panoramatickú jazdu cez Stanleyov park. Odtiaľ sa môžete pozrieť na panorámu centra mesta Vancouver a v parku si môžete pozrieť vystavené totemy rôznych Indiánskych kmeňov. Popoludnie strávite v atraktívnom okolí Vancoúveru. Popri dych vyrážajúcom veľkolepom visutom moste Capilan, navštívite aj ostrov Granville Island , vzor moderného rozvoja mesta. (Raňajky)

8. deň - Victoria a záhrada Butchart

Autobusom a loďou prídete na ostrov Vancouver (za prirážku je možný príjazd s hydroplánom). Najprv navštívite rozsiahlu záhradu Park Butchart, s celoročne nádherne kvitnúcimi kvetmi . Ďalej pocestujete do Viktórie, kde nám nielen červené dvojposchodové autobusy pripomenú britské kráľovstvo . Celkom v duchu anglickej tradície si nakoniec oddýchnete a zrelaxujete pri káve a pečive v štýlovej atmosfére tradičného hotela Fairmont Empress ( výletný balíček ). Späť do Vancouvru, tu si vychutnáte rozlúčkovú večeru v 167 m vysoko položenej vyhliadkovej reštaurácií Harbour Center s grandióznym výhľadom na mesto, vrchy a západ slnka. (Raňajky,Večera)

9. deň - Rozlúčka z Vancouverom

Doobeda máte k dispozícií voľno. Okolo obeda vás odprevadíme na letisko, odkiaľ budete odlietať späť domov. (Raňajky)

10. deň – Cesta späť

 

Cena

 od 4.870 Eur
 Cena na osobu v oddieli kategórie RedLeaf vo vlaku Rocky Mountaineer a v dvojposteľovej izbe v hoteloch
 Trieda GoldLeaf v Rocky Mountaineer za príplatok
 Výlet na Niagarské vodopády za príplatok cca 450 Eur/osobu

Vlak Rocky Mountaineer

S Rocky Mountaineerom precestujete jedinečný horský svet Skalistých hôr výlučne za dňa. Na palube vlaku máte možnosť výberu z dvoch tried. Majte prosím porozumenie pre to, že v rámci vlaku nie je možná zmena medzi triedami.

GoldLeaf Class (Zlatý list): Pri triede Zlatý list ste sa rozhodli pre prvotriedny servis. Ako hostia tejto triedy budete mať zvláštne služby, ktoré začnú už na stanici pri separátnom pulte. Do vlaku nastúpite ako prví a budete dovedení priamo k vášmu rezervovanému miestu vo vozni zvanom Dome Car. Tu budete sedieť na klimatizovanom hornom poschodí na komfortných sedadlách, pod sklenenou kopulou, z ktorej budete mať stále fascinujúci výhľad na všetky strany. V reštauračnom vozni na spodnom poschodí vám budú servírované vynikajúce, čerstvo pripravené lahôdky. Na konci vlaku sa nachádza otvorená vyhliadková plošina. Veľmi pohodlné sedadlá sú otočné, takže môžete cestovať a zároveň sedieť v skupinke 4 osôb. Od počtu 15 osôb v triede Zlatého listu vás bude sprevádzať vlastný sprievodca.

RedLeaf Class (Červený list): V triede Červený list pocestujete v klimatizovanom veľkopriestorovom vozni, porovnateľným s vlakmi Intercity. Sedadlá sú v smere jazdy, z veľkých okien sa môžete nerušene kochať z pohľadov na horský svet. Raňajky a studený obed vám obsluha prinesie.

 


Naposledy aktualizované: Friday, January 12, 2018

Rezervačný formulár

Edmonton - Vancouver
Termín zájazdu:
Počet cestujúcich:
Obsadenie vo vlaku:
Záujem o oddiel pre
Kontaktné údaje
Meno:
Priezvisko:
E-mail: (povinné)
Tel.:
Dátum narodenia:
Ulica + číslo:
Mesto:
PSČ:
Krajina:
Zoznam cestujúcich:
V tvare: Meno, Priezvisko, Dátum narodenia, Adresa, Poistenie (Áno/Nie)
Poistenie
Mám záujem o komplexné cestovné poistenie Union poisťovňa, a.s.
    Počet osôb:
Zájazd preferujem hradiť
V hotovosti
Doplňujúce informácie a služby, ktoré požadujete
Opíšte kód z obrazku
Som oboznámený/á a súhlasím so všeobecnými podmienkami.
Kliknite 1x a počkajte na presmerovanie.
×