ROVOS RAIL

ROVOS RAIL
Z Pretórie k Viktóriiným vodopádom v Zimbabwe
Z Durbanu k Viktóriiným vodopádom

 
ROVOS RAIL  
Rovos Rail sa od svojho založenia v roku 1989 stal symbolom štýlového cestovania po koľajach južnej Afriky. Rohan Vos, juhoafrický podnikateľ a vlakový nadšenec, precestoval v minulých 20 rokoch celú južnú Afriku, aby objavoval vyradené historické železničné vozne a parné lokomotívy. S vášňou a veľkou láskou k detailu vzniklo postupne 45 vzácnych vozňov, ktoré spájajú elegantne -romantickú viktoriánsku a edwardovskú epochu so všetkými príjemnosťami moderny.

Každý vozeň má svoju osobitnú históriu – niektoré z nich dopravovali kráľovské výsosti, iné dlhé roky stáli nevyužité a opustené na odstavných koľajach južnej Afriky. Pride of Africa – Pýcha Afriky je označením nostalgických vlakov, pod ktorým Rovos Rail dnes opäť oživuje zlaté obdobie cestovania vlakom. A Rohan Vos môže byť právom hrdý – ako prevádzkovateľ najkrajších luxusných vlakov na svete sa stal známym nielen medzi znalcami železnice. Každý z pre vás vybratých dvoch elegantne obnovených reštauračných vozňov z edwardowských čias, resp. z epochy Art déco ponúka miesto pre 42 hostí. Vychutnajte si vynikajúce menu z čerstvých domácich produktov a špeciality z diviny a morských plodov. K tomu vám váš priateľský čašník odporučí juhoafrické vína z rozsiahlej vínnej karty. Salónny vozeň v strede vlaku pozýva na koktaily, zatiaľ čo sa rozprávkové krajinné celky menia za oknom. Na konci vlaku sa nachádza obľúbený barový vozeň s veľkými panoramatickými oknami, otvorenou vyhliadkovou plošinou a barom. Fajčenie je povolené v susediacom Smoker´s Lounge.

PROGRAM   10 dní

1.deň                                                                             
Poobede  odlet z Viedeň, Praha, Budapešť                 

2.deň
Ráno     prílet Johanesburg
10.50     odlet Johanesburg
12.30     prílet Victoria Falls
transfer z letiska  do Victoria Falls Safari Club, ubytovanie v dvojlôžkovej izbe
16.00         plavba pri západe slnka, večera v Signature Lounge, transfery

3.deň
raňajky
9.00          ranný výlet na vodopády, transfery
16.00        nočná cesta do divočiny vrátane večere v buši, transfery

4.deň
8.00          skoré ranné safari na chrbte slona, transfery
transfer zo Safari Club do Victoria Falls Hotel, kufre odložiť na hotelovej recepcii
13.00        obed v Hoteli
16.00        check-in do vlaku v Hoteli
17.00        odchod vlaku Rovos Rail

5.-7.deň
Cesta vlakom (3 noci), plná penzia, ...
Celkove 36 elegantných, mahagónom obložených apartmánov pre max. 2 cestujúcich má v závislosti na objednanej kategórii rozlohu do 16 m². Tím Rovos Rail poskytuje najväčšie a určite aj najkrajšie apartmány na koľajach. Úplná špecifikácia v záverečnej časti textu.

7.deň
10.00        príchod do Pretórie, súkromnej stanice Rovos Rail
                  ubytovanie v hoteli Fire&Ice Hotel Menlyn, dvojlôžková izba

8.deň
raňajky
9.00          Lion Park & dedina Lesedi, obed, transfery

9.deň
15.00       transfer na letisko
19.25       odlet z Johanesburgu

10.deň
Prílet Viedeň, Praha, Budapešť


Kategórie oddielov

Celkove 36 elegantných, mahagónom obložených apartmánov pre max. 2 cestujúcich má v závislosti na objednanej kategórii rozlohu do 16 m². Tím Rovos Rail poskytuje najväčšie a určite aj najkrajšie apartmány na koľajach.

Každý apartmán je zariadený manželskou, alebo dvomi oddelenými posteľami, menšou skriňou, veľkým zrkadlom, zásuvkou na 220 V s adaptérom, varnú konvicu na čaj / kávu, palubný telefón a trezor. V apartmánoch Deluxe a v Kráľovskom sú okrem toho k dispozícii dve stoličky, resp. kreslá a písací stôl. Vaša hosteska napĺňa váš minibar podľa želania bezplatnými alkoholickými i nealkoholickými nápojmi. Okná v apartmánoch možno otvárať. Vášmu komfortu slúži individuálne nastaviteľná klimatizácia, resp. kúrenie. Každý apartmán má vlastnú kúpeľňu so sprchou, umývadlom a WC, sušičom na vlasy a zásuvkou pre holiaci strojček. Moderné technické vybavenie vlaku umožňuje používanie sprchy a WC aj počas zastávok vlaku.

Všetky alkoholické a nealkoholické nápoje sú zahrnuté v cene zájazdu a budú vám v každom čase ochotne servírované v oddiele. Počas viacerých cestovných dní bude váš vlak medzi polnocou a skorým ránom stáť na vedľajšej koľaji, aby ste si mohli užiť nočný kľud. Berte prosím na vedomie, že pri nepredvídateľných oneskoreniach toto nebude môcť byť dodržané.

Kategória Pullman (cca 7 m²)
Apartmán kategórie Pullman ponúka manželskú posteľ dĺžky 190 cm a šírky 150 cm, alebo nad sebou umiestnené postele veľkosti 190 x 75 cm. Vozeň tejto kategórie pozostáva s 5 apartmánov, v ktorých je ubytovaných max. 10 hostí. Postele sú počas dňa upravené na pohodlnú pohovku.

Kategória De Luxe (cca 11 m²)
Komfortné apartmány kategórie De Luxe ponúkajú podstatne viac miesta na spanie, pobyt a pozývanie spolucestujúcich. Jeden vozeň má len 3 apartmány, ktorý obýva max. 6 hostí. Celkovo 22 rozmerných apartmánov kategórie De Luxe je zariadených manželskou posteľou dĺžky 190 cm a šírky 160, resp. 190 cm, alebo jednotlivými posteľami, umiestnenými rožne, s rozmermi 190 x 95 cm. K tomu máte k dispozícii dve pohodlné stoličky a písací stôl.

Kráľovská kategória (cca 16 m²)
Každý z len 4 Kráľovských apartmánov zaberá polovicu vozňa, čím dosahuje vskutku kráľovskú veľkosť oddielu o výmere 16 m². Apartmány sú zariadené manželskou posteľou rozmerov 190 x 190 cm. Písací stôl a dve pohodlné kreslá sa ponúkajú na relaxáciu. Rozľahlá kúpeľňa má štýlovú viktoriánsku vaňu a separátnu sprchu.


Naposledy aktualizované: Wednesday, July 3, 2019

Rezervačný formulár

ROVOS RAIL
Termín zájazdu:
Počet cestujúcich:
Obsadenie vo vlaku:
Záujem o oddiel pre
Kontaktné údaje
Meno:
Priezvisko:
E-mail: (povinné)
Tel.:
Dátum narodenia:
Ulica + číslo:
Mesto:
PSČ:
Krajina:
Zoznam cestujúcich:
V tvare: Meno, Priezvisko, Dátum narodenia, Adresa, Poistenie (Áno/Nie)
Poistenie
Mám záujem o komplexné cestovné poistenie Union poisťovňa, a.s.
    Počet osôb:
Zájazd preferujem hradiť
V hotovosti
Doplňujúce informácie a služby, ktoré požadujete
Opíšte kód z obrazku
Som oboznámený/á a súhlasím so všeobecnými podmienkami a zároveň čestne prehlasujem, že údaje (vrátane osobných údajov), ktoré som uviedla/uviedol do registračného formulára o spolucestujúcich, sú pravdivé a dotknuté osoby sú oboznámené o ich zverejnení.
Kliknite 1x a počkajte na presmerovanie.
×