Transsibírska Magistrála

 

Transsibírska magistrála – Zarengold  – mimoriadny vlak z Moskvy do Pekingu

16 dní zo západu na východ

Naša klasická trasa: Moskva, Kazaň, Jekaterinburg, Novosibirsk, Irkutsk , Bajkalské jazero, Ulaan Baatar, Peking

Nechajte na tejto ceste ožiť cárske časy! Transibírska železnica jedna z fascinujúcich a najbezpečnejších dopravných možností na Zemi, je s našim mimoriadnym vlakom ešte zaujímavejšou, komfortnejšou a zábavnejšou. Veľká cesta mimoriadnym vlakom z Moskvy k Bajkalskému jazeru  cez Mongolsko do Pekingu ponúka splnenie si pravého životného sna. Zájazdy sa konajú  za účasti  nemecky hovoriaceho vedúceho  zájazdu. Na palube poskytuje lekár istotu, zábavné programy zasa pestrosť. Profitujte aj Vy zo služieb z najskúsenejšieho európskeho organizátora na tejto trase -  nastúpte prosím!

  

Priebeh cesty:

1. deň:  Moskva

A ide sa!. Letecká spoločnosť Vás dopraví pravidelným spojom do majestátnej Moskvy, kde Vás uvíta sprievodca  a dopraví Vás do hotela. Na želanie môžete zažiť nočnú jazdu nádherne osvetlenou Moskvou. Zistíte, že dnešná Moskva sa nemusí hanbiť pri porovnaní s metropolami Madridom či Parížom. Poprechádzajte sa so svojou sprievodkyňou po slávnom Červenom námestí. Cesta metrom s návštevou dvoch najkrajších staníc patrí tiež k programu ( výletný balíček ).

Večer sa zúčastníte na uvítacej večeri , pri ktorej Vám budú predstavení sprievodcovia.

Nakoniec Vás bude čakať veľkolepá hotelová posteľ s prvotriednym štandardom ( ak ste si zakúpili kategóriu Bolschoi, prenocujete v 5-hviezdičkovom hoteli Kempinski alebo rovnocennom – vyspite sa dobre  !)     (Večera)

2. deň: Prehliadka mesta v Moskve

Dopoludnia štartuje vaša informatívna moskovská prehliadka mesta návštevou impozantného areálu Kremľa s jeho veľkolepými katedrálami z čias cára. Máte taktiež možnosť vnútornej prehliadky niektorých budov. ( výletný balíček )

Večer nasleduje odchod mimoriadneho vlaku a Vaše privítanie na palube. V reštauračnom vozni máte možnosť stretnúť sa a spoznať svojich spolucestujúcich.  (Raňajky, Obed, Večera)

3. deň: Kazaň

Dopoludnia dorazíte do Kazane, hlavného mesta Tatárov. Zažijete návštevu tunajšieho areálu Kremľa (v zozname svetového dedičstva UNESCA ) s prekrásnou  polohou nad Volgou , kde mnohé svedčí o búrlivej minulosti  vo vzťahoch medzi Tatármi , Kozákmi a Rusmi. Večer sa vydá mimoriadny vlak ďalej na východ . (Raňajky, Obed, Večera)

4. deň: Jekaterinburg

Obedňajšia prestávka v Jekaterinburgu, v  historickom hlavnom meste Uralu. Toto mesto je známe ako miesto, kde  bola v roku 1918 zavraždená rodina ruského  cára Mikuláša II. Počas krátkej prehliadky uvidíte katedrálu Spasiteľa v krvi, postavenú v roku 2003, ktorá túto udalosť pripomína, a v roku 2009 veľmi náročne obnovené centrum mesta. Opäť do vlaku, cesta bude pokračovať  ďalej cez šíre stepi západnej Sibíri. (Raňajky, Obed, Večera)

5. deň: Novosibirsk

Prichádzate do Novosibirsku, srdca Sibíri, kde budete prijatí tradičným spôsobom chlebom a soľou. V priebehu krátkej prehliadky mesta zažijete jedno z najsovietskejších zo všetkých miest Vašej cesty a uvidíte impozantný  pamätník Transibírskej železnice a masívny  prúd rieky Ob. (Raňajky, Obed, Večera)

6. deň : Krasnojarsk

V meste s najlepšou polohou pri rieke, počas pešej prehliadky mesta navštívite Operné námestie s pamätníkom Čechova, uvidíte Víťazný oblúk, Turíčny kostol, Filharmóniu a fontánovú kaskádu, ktorá symbolizuje veľké sibírske toky. Po návrate do  vlaku môžete spojiť ochutnávku vodky s typickými ruskými chuťovkami a červeným kaviárom a ruskou pohostinnosťou. (Raňajky, Obed, Večera)

7. deň: Irkutsk

Dnes príde vlak do stanice Irkutsk, hlavného mesta východnej Sibíri. Počas prehliadky mesta uvidíte okrem iného aj malebné sibírske drevené domčeky a nový cársky pamätník, na mieste ktorého do roku 2003 stál Transibírsky Obelisk. Po obede sa ponúka možnosť výletu do skanzenu „ Život a práca na starej Sibíri “. (výletný balíček) Tu je ukázaná história regiónu v presvedčivej forme. Noc strávite v hoteli v Irkutsku. (Raňajky, Obed)

8. deň: Nepoužívaná trať pri Bajkalskom jazere

S autobusom sa dnes vyberiete do Listwjanky. Listwjanka je jedna maličká dedinka na brehu Bajkalského jazera,  najväčšieho sladkovodného rezervoáru Zeme. Odtiaľto Vás preplaví  loď cez hlbokú vodu jazera do Prístavu Bajkal, kde už na Vás čaká Váš mimoriadny vlak. Ďalšia cesta povedie niekoľko hodín po trase pôvodnej transibírskej magistrály, ktorá už pre pravidelnú vlakovú dopravu nie je používaná.  Na jednom výnimočne krásnom mieste zastaví Váš vlak na viac hodín, aby ste si majestátny pokoj tohto unikátneho  prírodného zázraku mohli dostatočne vychutnať. Večera formou príjemného pikniku sa uskutoční za dobrého počasia na brehu Bajkalského jazera. Dnes prenocujete vo vlaku. (Raňajky, Obed, Večera)

9. deň:  Od Bajkalského jazera do Ulan Ude a ďalej do Mongolska

Cesta povedie ešte raz popri brehu nekonečne pôsobiaceho Bajkalského jazera a nakoniec prejde cez prekrásne údolie Selengy a ďalej cez divoké, osamelé horské stepi východnej Sibíri. V priebehu cesty je medzizastávka v Ulan Ude s možnosťou prehliadky mesta. (výletný balíček)   Koniec dňa tvorí večera s príjemnou atmosférou. Ani hraničné formality pri prekročení mongolskej hranice  nemôžu narušiť pokoj ,  jednoducho sa uskutočnia vo vlaku. (Raňajky, Obed, Večera)

10. deň: Ulaan Baatar

Ranostaji zažijú prekrásnu prírodnú krajinu v centrálnom Mongolsku. : farbisté jurtové tábory , roztrúsené kone a jazdci tvoria idylickú horskú krajinu. Dopoludnia prídete do Ulaan Baataru, hlavného mesta Mongolska. Vaša veľká batožina môže ako vždy zostať vo vlaku.  V priebehu prehliadky mesta okrem iného uvidíte impozantný budhistický kláštor Gandan a bizarný chrám Tschojdschin Lama. Svetovo unikátne v budhistickej chrámovej architektúre  sú drastické stvárnenia pekelných múk pre veriacich, ktorí odbočili z cesty cnosti. Pivné záhrady sú v Mongolsku veľmi obľúbené – večer Vám Váš sprievodca ukáže tie najlepšie v meste. Večer máte jedinečnú príležitosť navštíviť  predstavenie  tradičného mongolského folklóru s hrdelným spevom,  s konskými husľami, národnými krojmi a tancami.( Vstup cca 12,-€, sa platí na mieste) Nakoniec strávite  pokojnú noc v centrálne položenom hoteli strednej kategórie v Ulaan Baatare. Na želanie zorganizujeme pre Vás namiesto hotelovej izby v Ulaan Baatare prenocovanie v jurte v stane v úžasnej prírode v mongolskom Švajčiarsku.  Výnimočný zážitok! Oslovte nás kvôli tomu!  (Raňajky, Obed, Večera)

11: deň  Ulaan Baatar  a Mongolské Švajčiarsko

Dnes môžete podniknúť výlet do Mongolského Švajčiarska. Jednoducho nutnosť  pre všetkých milovníkov prírody!  Po raňajkách  sa ide autobusom do prekrásnej krajiny východne od Ulaan Baataru. Uvidíte typické  stanové osady kočovníckych chovateľov dobytka, stáda koní a strapatých jakov(tibetský voľne žijúci dobytok ). Špeciálne pre Vás sa bude konať aj malá mongolská jazdecká  show. Váš obed bude formou pikniku v prekrásnom prostredí (výletný balíček). Tento deň si môžete podľa výberu vychutnať svoj voľný čas a spoznávať  hlavné mesto Mongolov na vlastnú päsť. Večer sa Váš mimoriadny vlak vyberie ďalej smerom do Číny. (Raňajky, Večera)

12 deň:  Cez púšť Gobi

Ráno sa Váš vlak zastaví v púšti Gobi, v ktorej pozornosť vzbudili nálezy dinosaurov. Okolo obeda dorazíte k čínskej hranici, kde na Vás už bude čakať čínsky mimoriadny vlak. Vzhľadom k rôznym šírkam rozchodov koľajníc nemôže ruský mimoriadny vlak ísť až do Pekingu. Váš vlak príde  do hlavného mesta Číny po cca 16 hodinách.V čínskom vlaku nie sú zaradené žiadne vagóny kategórie Nostalgie Komfort a Bolschoi (Raňajky, Obed, Večera)

13. deň: Peking

Na trinásty  deň dopoludnia  dosiahnete  turbulentný Peking, kde strávite tri noci v  prvotriednom hoteli  ( ako hosť kategórie Bolschoi prenocujete v  „ Hoteli Westin“ alebo rovnocennom). (Raňajky, Obed)

14. deň:  Nebeský chrám a Námestie nebeského pokoja

Dnešná prehliadka bude trvať  štyri hodiny, a tento čas bude sotva stačiť ,aby ste  navštívili všetky zaujímavosti hypermoderného mesta.  Ale nebeský chrám so svojimi parkami ako aj obrovské Námestie nebeského pokoja nemôžu samozrejme chýbať, ako i súčasné architektonické úspechy ako napr. olympijský štadión, ktorý sa stal známym pod menom „Vtáčie hniezdo” a niektoré z futuristických mrakodrapov. Poobede sa môžete pozrieť za múry zakázaného mesta , pôvodného cisárskeho paláca, a všetky tie skryté zaujímavé chrámy a sály, ktoré boli dlho skryté pred ľudom. (Raňajky, Obed)


15. deň: Veľký čínsky Múr a Pekinská kačica

Dnes sa môžete zúčastniť na celodennom výlete k čínskemu múru, ôsmemu divu sveta (výletný balíček). Vyše  6000 km sa ťahá gigantický múr cez krajinu. Na ceste navštívite chovnú stanicu perál, hroby rodu Ming, posledný odpočinok pre trinástich cisárov tejto  dynastie,  s pôsobivou alejou zvierat. Alebo využijete deň podľa Vašich individuálnych predstáv , môžete sa jednoducho len prejsť po meste  a nechať sa pohltiť každodenným  zhonom  v uliciach. Večer si vychutnáte  rozlúčkovú večeru a svetoznáme jedlo Pekinskú kačicu v jednej  z popredných tématických reštaurácií Číny . (Raňajky, Večera)

16. deň: Spiatočný let

Po raňajkách nasleduje transfer na letisko a nonstop let späť do Nemecka alebo do iného cieľové mesta podľa Vašej objednávky za príplatok. Vzrušujúca cesta mimoriadnym vlakom zostane zachovaná ešte dlho vo Vašich spomienkach. (Raňajky)

Vrcholy cesty:

 • hrdá a pôsobivá:  Moskva
 • veľkolepé: ikony a katedrály
 • nič než krajina: plavba loďou na Jeniseji
 • Kazaň, Jekaterinburg, Novosibirsk, Irkutsk a Ulaan Baatar
 • cesta vlakom na nepoužívanej pôvodnej transibírskej trati priamo pri Bajkalskom jazere, s dvomi foto – zastávkami
 • pôvodné:  typické sibírske dediny
 • prastaré:  mongolská jazdecká show
 • Pekinské tajomstvo:  Zakázané mesto
 • historické: Námestie nebeského pokoja
 • bezpečné, čisté a udržiavané: váš mimoriadny vlak
 • zábavné a informatívne: denné prednášky  o kultúre, krajine a ľuďoch
 • tradičné: uvítanie s chlebom a soľou
 • autentické: menu zo špecialít Cárska tabuľa
 • pre labužníkov: ochutnávka kaviáru a vodky

Naše služby:

 • cesta s garantovaným ubytovaním v rezervovanej kategórií v mimoriadnom vlaku až ku čínskej hranici ( Erlian ). Z Erlianu do Pekingu  ( cca 16 hodín ) ubytovanie v čínskom lôžkovom vlaku v 2-, resp. 4-lôžkových oddieloch.Čínsky vlak  nemá zaradené žiadne vozne kategórie Nostalgia Komfort, ani Bolschoi.
 • niekoľkohodinová cesta nepoužívanou traťou transibírskej železnice priamo na brehu Bajkalského jazera so zastávkami na fotenie
 • letecká preprava na pravidelných letoch v ekonomickej triede  Frankfurt – Moskva  a Peking -  Frankfurt s Lufthansou alebo inou rovnocennou západnou leteckou  spoločnosťou  (v prípade záujmu priamy let z Viedne alebo iného mesta za príplatok).
 • skúsené nemecké vedenie zájazdu, k tomu stáli kompetentní nemecky ,anglicky a rusky  hovoriaci sprievodcovia , (pri skupine viac ako 20 cestujúcich slovensky hovoriaci sprievodca)
 • miestni  sprievodcovia
 • všetky transfery   a autobusové jazdy v cieľových miestach
 • 14 výletov a prehliadok podľa programu vrátane všetkých vstupov
 • všetky jedlá podľa priebehu cesty  R – Raňajky , O- Obed , V – Večere)
 • servis nosičov batožiny na všetkých staniciach
 • ochutnávka vodky s typickými ruskými chuťovkami a červeným kaviárom
 • šesť informatívnych  krátkych prednášok o transibírskej železnici, ako i zemepise a dejinách krajiny („Systém vyhnanstva“, „ Zima v Rusku“  , „ Nemci a Rusi“ , „ Kozáci a Tatári“ , atď.)
 • lekár vo vlaku (z Moskvy  po čínsku hranicu)
 • možnosť sprchovania sa vo vlaku
 • na každú objednanú izbu samostatná, pre túto cestu zostavená kazeta o spoznaní krajiny, transibírska príručka a  brožúra „Rozumieť Rusku“  s aktuálnymi  informáciami o krajine a ľuďoch
 • 1 x hotelové prenocovanie v Moskve v prvotriednom hoteli, pre  kategóriu Balschoi v päťhviezdičkovom hoteli
 • 1 x hotelové prenocovanie v Irkutsku v  dvojhviezdičkovom hoteli ( jednoduchom, ale s centrálnou a veľmi peknou polohou ), pre  kategóriu Bolschoi v izbách vyššej kategórie tohto hotela
 • 1 x hotelové prenocovanie v Ulaan Baatare v hoteli dobrej strednej kategórie, s ideálnou centrálnou polohou
 • 3 x prenocovanie v Pekingu v prvotriednom hoteli, pre  kategóriu Bolschoi v päťhviezdičkovom hoteli
  špecialita : pekinská kačica vo vychýrenej tematickej reštaurácií

V cene nie je zahrnuté:

 • vízové poplatky (Rusko, Mongolsko, Čína)
 • balíčky výletov
 • sprepitné
 • príplatok za let z iného mesta ako z Frankfurtu

Cena

od 4 320 Eur

Kategógia I - štandard   
Kategória II - zvýšený štandard klasik  
Kategória II - zvýšený štandard superior   
Kategória III - nostalgický komfort  
Kategória IV - Bolšoj  
Kategória V - platinový Bolšoj   

 

Dodatočne objednateľné balíčky výletov:

 • Rusko: Plavba po Bajkalskom jazere a skanzen v Irkutsku vrátane stravy, vnútorná prehliadka Kremľa ako aj jazda večernou  Moskvou s návštevou metra.
 • Ulaan Baatar a Ulan Ude: Výlet do Mongolského Švajčiarska vrátane malej jazdeckej show a obeda, ako aj program v Ulan Ude.
 • Peking: Prehliadka Veľkého múra / hrobov dynastie Ming.


 


Naposledy aktualizované: Tuesday, January 28, 2020

Rezervačný formulár

Transsibírska Magistrála
Termín zájazdu:
Počet cestujúcich:
Obsadenie vo vlaku:
Záujem o oddiel pre
Kontaktné údaje
Meno:
Priezvisko:
E-mail: (povinné)
Tel.:
Dátum narodenia:
Ulica + číslo:
Mesto:
PSČ:
Krajina:
Zoznam cestujúcich:
V tvare: Meno, Priezvisko, Dátum narodenia, Adresa, Poistenie (Áno/Nie)
Poistenie
Mám záujem o komplexné cestovné poistenie Union poisťovňa, a.s.
    Počet osôb:
Zájazd preferujem hradiť
V hotovosti
Doplňujúce informácie a služby, ktoré požadujete
Opíšte kód z obrazku
Som oboznámený/á a súhlasím so všeobecnými podmienkami a zároveň čestne prehlasujem, že údaje (vrátane osobných údajov), ktoré som uviedla/uviedol do registračného formulára o spolucestujúcich, sú pravdivé a dotknuté osoby sú oboznámené o ich zverejnení.
Kliknite 1x a počkajte na presmerovanie.
×